W Sochaczewie otwarto ultranowoczesną elektrownię słoneczną z grafenem. Wsparcie dostała z samorządu.

Grafen? Samorządy wspierają, rząd nie za bardzo. “Najnowocześniejszą w Europie elektrownię słoneczną o mocy 1,8MW oddaliśmy do użytku w gminie Sochaczew. Wykorzystuje fotoogniwa z obecnością grafenu, który znacznie zwiększa ich wydajność i sprawność. To polska technologia opatentowana na całym świecie. Projekt został wsparty z funduszy UE z regionalnego programu operacyjnego województwa mazowieckiego” – poinformował marszałek województwa, Adam Struzik.

Ludowcy mają w swoim programie m.in. rozwój odnawialnych źródeł energii elektrycznej, co umożliwi obniżenie cen prądu w Polsce. PSL proponuje stworzenie narzędzi, które pozwolą każdemu zainteresowanemu inwestowanie w tego typu projekty. Mieszkańcy wsi będą mogli w ten sposób zarabiać na produkcji prądu i ciepła a zyskamy wszyscy – nie tylko tani prąd, ale również czyste powietrze.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


źródło: Twitter