Dziennikarz “dotarł do dokumentów sporządzonych przez ekspertów Ministerstwa Finansów. Nowa płaca minimalna może wywołać znaczący wzrost cen, a osoby o niskich kwalifikacjach mogą mieć duży problem ze znalezieniem pracy” – wynika z dokumentów rządowych.

Płaca minimalna miała być wyborczym wunderwaffe PiS, ale okazała się gwoździem do politycznej trumny. Po ogłoszeniu przez Kaczyńskiego tego pomysłu, najszybciej zareagowali przedsiębiorcy i to nawet tacy, którzy do tej pory popierali władzę Są przerażeni i zapowiadają zwolnienia oraz podwyższenie cen.

Teraz okazuje się, że pomysł skrytykowano w rządowym dokumencie, oficjalnie zarejestrowanym w systemie Ministerstwa Finansów. Wskazuje się w nim m.in. na to, że ludzie bez wykształcenia nie znajdą pracy, nastąpi kolosalny wzrost cen, pracownicy będą zmuszani do przechodzenia na umowy o dzieło i znacząco wpadną wpływy do ZUS. Krótko mówiąc oznacza to, że pomysł Kaczyńskiego jest praktycznie niemożliwy do realizacji i można go włożyć między inne bajki PiS.

Reklamy

źródło: Onet.pl

Poprzedni artykułCymański i Kanthak zaorani w Puławach. “Dzisiaj gościmy na Lubelszczyźnie wycieczkę z Pomorza” WIDEO
Następny artykułPlatforma i PSL nadają ton debacie wyborczej, PiS w narożniku