Tajemnica nieruchomości Banasia. Kamienica znajduje się w Czarnej Księdze krakowskich budynków

Dziwna sytuacja z kamienicą Mariana Banasia w Krakowie, w której znajdował się dom publiczny. Nieruchomość znalazła się w tak zwanej “Czarnej Księdze krakowskich nieruchomości” a dokładnie w Załączniku numer 8, który nosi tytuł “NIERUCHOMOŚCI OBJĘTE TZW. ZARZĄDEM PAŃSTWOWYM, A NASTĘPNIE ZARZĄDEM GMINY, KTÓRYCH ZARZĄD MUSIAŁ ZOSTAĆ PRZEKAZANY OSOBOM UJAWNIONYM W KSIĘGACH WIECZYSTYCH JAKO WŁAŚCICIELE, BĄDŹ USTANOWIONYM PRZEZ SĄD KURATOROM”.

“Zdaje się, że żołnierz AK, pomimo, że mieszkał w Krakowie, dość późno pojawił się po swoją własność” – napisał jeden z internautów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Oto pełna treść wpisu z Czarnej Księgi: 

KRASICKIEGO 24

OSOBA FIZYCZNA UJAWNIONA JAKO WSPÓŁWŁAŚCICIEL W KW

WYDANIE ZARZĄDU NASTĄPIŁO NA WNIOSEK UJAWNIONEGO W KW WSPÓŁWŁAŚCICIELA NIERUCHOMOŚCI Z UWAGI NA TREŚĆ ART. 140 KC, ZGODNIE Z KTÓRYM W GRANICACH OKREŚLONYCH PRZEZ USTAWY I ZASADY WSPÓŁŻYCIA SPOŁECZNEGO WŁAŚCICIEL MOŻE, Z WYŁĄCZENIEM INNYCH OSÓB, KORZYSTAĆ Z RZECZY ZGODNIE ZE SPOŁECZNO- GOSPODARCZYM PRZEZNACZENIEM SWEGO PRAWA, W SZCZEGÓLNOŚCI MOŻE POBIERAĆ POŻYTKI I INNE DOCHODY Z RZECZY. W TYCH SAMYCH GRANICACH MOŻE ROZPORZĄDZAĆ RZECZĄ. W WYNIKU POSTĘPOWANIA WYJAŚNIAJĄCEGO NIE STWIERDZONO PRZESŁANEK UMOŻLIWIAJĄCYCH PRZEJĘCIE NIERUCHOMOŚCI, BRAK PODSTAW DO ODMOWY WYDANIA ZARZĄDU.

Załącznik można znaleźć tutaj.