Za problemy w szkołach odpowiada rząd. Kluzik-Rostkowska zaorała posłankę z PiS i prowadzącego w Polskim Radiu

Przerywali jej, próbowali ośmieszać, nie dopuszczali do głosu, ale się nie dała. Joanna Kluzik-Rostkowska, była minister edukacji, posłanka Platformy Obywatelskiej, spokojnie i merytorycznie zaorała zarówno posłankę z PiS jak i prowadzącego redaktora z Polskiego Radia. Spór w audycji toczył się o kształt edukacji i problemy w szkołach.

Kluzik-Rostkowska punktowała raz po razie wpadki PiS w zakresie edukacji. A tych jest bardzo dużo. Przepełnione szkoły, praca po 13 godzin, niedofinansowanie, przerzucenie przez rząd odpowiedzialności za finansowanie wielu elementów systemu edukacyjnego na samorząd.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Pomimo, że w radiowym studiu miała przeciwko sobie i posłankę PiS i prowadzącego, była minister edukacji nie dała zbić się z pantałyku. Merytoryczna orka trwała przez całą audycję a słuchacze Polskiego Radia, przyzwyczajeni do propagandowych bzdur, wspierających politykę rządu, usłyszeli parę słów prawdy o edukacji.

źródło: Twitter