[Counter-Box id="1"]

PSL jako partia ludowa i centrowa odbiera PiS wyborców na wsi i w małych miastach, coraz śmielej sięgając też po wyborców z dużych miast. Postulaty związane z edukacją czyli wprowadzenie lekkich cyfrowych tornistrów, wyższych emerytur dzięki likwidacji podatku dochodowego czy tańszego prądu dzięki OZE oraz nawoływanie do pojednania i zakończenia sporów podobają się umiarkowanym wyborcom. Konfederacja z kolei jest jedyną partią prawicową, zgłaszając realne postulaty, które dotyczą poważnych reform ustrojowych i oddania państwa w ręce ludzi.

To wszystko budzi więc zrozumiały niepokój Kaczyńskiego. Wystarczy bowiem, że do PSL i Konfederacji przejdą wyborcy, którzy nie akceptują języka agresji, którym posługują sie niektórzy politycy PiS a do urn pójdą zmotywowani wyborcy przeciwni PiS i zagłosują zgodnie z wyborami programowymi i przekonaniami. Zaledwie 3% głosów mniej i Kaczyński całkowicie straci władzę.

Reklamy

Dlatego warto w tych wyborach głosować i to głosować zgodnie ze swoimi przekonaniami. Po raz pierwszy w historii powojennej prawica może dostać się do Sejmu a ludowcy z kolei mają na tyle dobry program i pozytywny wizerunek, żeby odbić wieś i małe miasta.

źródło: Gazeta Wyborcza / Twitter

Poprzedni artykuł„Fakt” jak TVP? Tabloid promuje korzystny dla PiS sondaż… wykonany cztery tygodnie temu
Następny artykułZabrakło ważnego leku. Jeśli się go nie poda, trzeba usuwać pęcherz moczowy