Kaczyński chce pełni władzy, by wyprowadzić Polskę z Unii

Kaczyński chce pełni władzy. Po to zniszczył sądy, a teraz wyprowadzi Polskę z Unii – ocenia poseł Michał Kamiński z PSL UD w wywiadzie dla tygodnika Newsweek.

PiS nie ma jednak jakiegoś długoterminowego planu na rozwój Polski. Centralizacja, odbieranie władzy samorządom, kaganiec na internet – to cechy państw autorytarnych, które chcą być silne poprzez silne instytucje. To historyczny absurd, bo najsilniejsze państwa to te, które są silne siłą swoich mieszkańców.

Reklamy

Drożejące leki, podwyższanie podatków i wprowadzanie nowych opłat, drożyzna w sklepach, fatalna sytuacja w edukacji – to obraz dzisiejszego państwa zarządzanego przez PiS. Tak dalej być nie może. Niestabilny system prawny powoduje, że przestaje się u nas inwestować a polscy przedsiębiorcy wolą zakładać firmy nawet w Czechach, bo tam jest łatwiej! Do tego mamy problem z demografią – więcej Polaków umiera, niż się rodzi.

Czas odsunąć tą partię od władzy, dopóki nie będzie za późno.

„Nie ma znaczenia czy zagłosujesz na Koalicję Obywatelską, PSL czy SLD. Jeśli poprzesz jedną z tych partii, twój głos ma znaczenie – podsumowuje Michał Kamiński”.

źródło: Newsweek