Kosiniak-Kamysz zdecydowanym liderem debaty w TVP. „Sumienie macie wybrudzone ruskim węglem” mówił do PiS

Ta debata wyborcza w Telewizji Polskiej może zdecydować o wyniku wyborów. A tymczasem największym jej wygranym wydaje się być Władysław Kosiniak-Kamysz. Konkretny, zdecydowany, doskonale przygotowany, błyskawicznie sprowadził narrację PiS do parteru. Chociaż przedstawiciele innych partii opozycyjnych również wypadki dobrze, Kosiniak-Kamysz wysunął się na prowadzenie bardzo szybko i utrzymuje tę dominację.

Kosiniak-Kamysz punktował potknięcia PiS. Przypomniał, że PiS importuje z Rosji gigantyczne ilości węgla, z roku na rok coraz więcej. „Sumienie macie wybrudzone ruskim węglem” – celnie podsumował sprawę importu. Sasina, który reprezentował PiS, zamurowało.

Reklamy

Kosiniak-Kamysz przypomniał też, że zaapelował do wszystkich partii o podpisanie „Paktu dla zdrowia”, czyli ponadpartyjnej umowy, która pozwoli ratować rozpadający się system.

„Gdy słyszę, że polska służba zdrowia jest w stanie przedzawałowym, to jako lekarz muszę powiedzieć: polska służba zdrowia jest już po dwóch zawałach i trzeciego nie przeżyje” – powiedział prezes PSL.

Obserwatorzy chwalą Kosiniaka-Kamysza. „Dobra robota. Świetne przygotowanie do debaty” – napisał jeden z komentatorów.

źródło: Twitter