[Counter-Box id="1"]

Chamski rolnik.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski pozwie Rafała Ziemkiewicza z TVP za wpis „Oddaj złodzieju dzieciom ich 500+”. Prezydent na antenie TVN 24 stwierdził: – Wystarczy tych kłamstw i manipulacji. Wszystkie pieniądze zostały wczoraj przelane. Niepokoi mnie to, że rząd przelewa pieniądze w ostatniej chwili powodując chaos i problemy z tym, że pieniądze trzeba wypłacać w ostatniej chwili. Wszystkie samorządy mają ten problem.

Reklamy

Gdy wyszło na jaw, że Warszawa dostała niewystarczającą ilość środków na 500+ prezydenta, który upomniał się o pieniądze, zaatakował prezes PiS Jarosław Kaczyński i jego medialna świta. – Oddaj złodzieju dzieciom ich 500+ – napisał na Twitterze Ziemkiewicz.

– No to będzie jazda. P. Trzaskowski pewnie będzie starał się przekonać sąd, że zarzuciłem mu iż osobiście przywłaszczył sobie pieniądze ma 500+ na swoją korzyść (kontekst jest oczywisty, że nie o to chodziło). W istocie sprawa dla sądu jest pytanie, czy można nazwać złodziejem polityka odpowiadającego za ewidentne złodziejstwa kierowanej przez niego instytucji. Przecież zniknięcie kasy na zasiłek dla dzieci to tylko jedno z wielu nadużyć w platformerskiej Warszawie – a Rafał Trzaskowski odpowiada za wszystkie, także za te z czasów jego poprzedniczki HGW, którą wspierał, której rządy jako następca afirmował i nigdy nie dostrzegł potrzeby ich rozliczenia. Będzie okazja o tym wszystkim szczegółowo przypomnieć – tłumaczył się publicysta TVP.

Ziemkiewicz niedawno przegrał proces z dziennikarką NaTemat Anną Dryjańską, o której napisał, że „jest zdeformowana, a jednak ją mama urodziła”. Sąd Apelacyjny nakazał Ziemkiewiczowi przeproszenie Dryjańskiej na stronie głównej portalu Onet.pl.

Źródło: Wirtualne Media

Poprzedni artykułLek dla dzieci po przeszczepach podrożał tysiąc razy
Następny artykuł„Ziobro jesteś zerem”. Suweren powiedział ministrowi w twarz co o nim myśli [Wideo]