Propisowski hejter zdemaskowany? W tle politycy PiS i wątek rosyjski!

Szokujące wyniki internetowego śledztwa. Do kogo należy hejterskie konto, które obserwują setki działaczy i prominentnych polityków PiS? W jakiej grupie działa i dlaczego pojawiają się tam wątki związane z Rosją? Na to pytanie odpowiada jeden z internautów, który przeprowadził własne śledztwo w tej sprawie.

UWAGA! Materiał jest bardzo długi, ale warto zapoznać się z nim w całości: 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Przyglądając się aktywności anonimowego konta KastaWatch zwróciliśmy szczególną uwagę na osobę prowadzącą profil SedziaPolski. Często włącza się w dyskusje dotyczące sądownictwa, jego obecność w social media jest ekspansywna, a publikowane treści – skrajnie wulgarne. Przeanalizowaliśmy konta, które zdaniem autorów #KastaWatch warto obserwować. Jest wśród nich właśnie SedziaPolski. Wykorzystane narzędzia pokazały nam, że żadnych innych treści nie promuje on tak szeroko, jak tych pochodzących z KastaWatch.

Konto #SedziaPolski zostało założone 25.08.2017 roku o godzinie 11:56. Od tego czasu zamieszcza na swoim TL około 88 tweetów dziennie. Dużo. Bywają jednak dni, że publikuje nawet ponad 200 wpisów. #SedziaPolski nie jest pierwszym kontem autora. Jak sam przyznaje, wcześniej używał tożsamości @ZawszePolska. Autora @ZawszePolska znano pod pseudonimem Pan Polski. Konto istniało od początku stycznia aż do sierpnia 2017, kiedy to – wg informacji podawanych przez Sędziego Polskiego – zostało usunięte podczas trwania akcji #ReparationsForPoland. Jako Pan Polski wielokrotnie naruszał zasady Twittera. „Możesz na serio dostać i wyrok i po ryju” – groził użytkownikowi @kolofm publikując jego wizerunek.

Sędzia Polski, zanim stał się Panem Polskim, używał jednak więcej tożsamości. Kolejne z jego kont to @ZawszePrawy, czyli BiczNaŚwiat. Funkcjonowało ono efemerycznie, jedynie przez kilka dni, na przełomie 2016 i 2017 roku. Dzięki #Adamnow_vip wiemy, że Sędzia Polski, zanim staje się Biczem na świat, używa na TT pseudonimu ‚bat na świat’, czyli @Wroc_law. Konto to istnieje 11 dni, pomiędzy 20.12 a 30.12.2016. W 9 dni zbiera niemal 1000 obserwujących.

Przez 11 dni obecności na Twitterze Bat Na Świat nieźle na nim miesza. Paweł Kukiz grozi prokuraturą, a Roman Giertych pisze: „przedstaw się draniu, to cię pozwiemy za rozprzestrzenianie kłamstw”. Autor kryjący się za kontem @JS___ski, podobnie jak #SedziaPolski i @ZawszePolska, nie używa języka dyplomacji. Do Radosława Sikorskiego zwraca się słowami: „ty ch*ju”. Twitter zezwala użytkownikom na zmianę identyfikatora TT ( znaków następujących po „@„). Właśnie 15 grudnia 2015 Sędzia Polski przemianował się na @JS___ski. Wcześniej używał ID @JScioblowski. „J” jak „Jacek”… Sędzia Polski przyznaje się w sierpniu 2017 do rejestrowania sześciu kont TT założonych od grudnia 2016. Cóż. Nie udało nam się najwyraźniej zidentyfikować wszystkich tożsamości autora.

Poniższa grafika to jeden z kluczy do zrozumienia, kim jest Sędzia Polski. Wczytajmy się uważnie w jego tweety i porównajmy je z informacjami podawanymi w Encyklopedii Solidarności.

Sędzia Polski wyszukuje informacje o Jacku Ściobłowskim i lajkuje je. Często są to tweety z pojedynczym polubieniem – właśnie Sędziego Polskiego.

Informacje, podawane przez Sędziego Polskiego na temat jego rodziny, pokrywają się z informacjami dostępnymi przez wyszukiwarkę Google i media społecznościowe na temat rodziny Jacka Ściobłowskiego. Przez szacunek do rodziny, nie zamieszczamy skrinów.

Osoba podająca się za Jacka Ściobłowskiego lub po prostu „Ściobłowskiego” prowadzi też konta na innych serwisach społecznościowych. Zamieszczane tam treści do złudzenia przypominają nam te, oglądane na Twitterze.

Na Facebooku istnieje konto “Jacenty Błowski”. Według relacji znajomych Jacka Ściobłowskiego należy ono właśnie do niego. Również tam publikowane są dziwnie znajome grafiki.

Sędzia Polski dba o przydomowy ogród. Przyjrzyjmy się mu, bo jeszcze tam wrócimy.

Naszą uwagę zwróciło, że 6,35% treści z profilu #JaLwowski to retweety regionalnego dolnośląskiego konta PiS. Postanowiliśmy się bliżej mu przyjrzeć, bo pamiętamy zamieszczoną przez administratora profilu bulwersującą grafikę „WYSTARCZY SPUŚCIĆ WODĘ”. Konta #SedziaPolski i #PiS_Dolnoslask publikują te same treści graficzne.

Grafika „WYSTARCZY SPUŚCIĆ WODĘ” opublikowana na profilu #PiS_Dolnoslask jest jedną z ulubionych grafik Sędziego Polskiego.

Zarówno #PiS_Dolnoslask i #SedziaPolski lubią używać sformułowań „Ochłoń” i „Zjedz Snickersa”. Konta #PiS_Dolnoslask i #SedziaPolski często przekazują ten sam nius z bliźniaczo podobnymi opisami.

Autor #PiS_Dolnoslask z łezką w oku wspomina czasy działania PTV ECHO. W podobnym tonie wyraża się o tamtej telewizji Sędzia Polski. Zarządzający kontem #PiS_Dolnoslask przyznaje się do uczestnictwa w “Bitwie Wrocławskiej”. Encyklopedia Solidarności podaje, że brał w niej udział również Jacek Ściobłowski. Wróćmy wreszcie do ogrodu. Powiewa nad nim biało-czerwona flaga. Profile #PiS_Dolnoslask i #SedziaPolski używają tego samego zdjęcia. Przedstawiony na fotografiach dom Wyborcza zweryfikowała jako dom Jacka Ściobłowskiego.

Wątek polityków PiS

Wśród osób abonujących twórczość Sędziego Polskiego odnajdujemy nazwiska PiSowskich polityków, gwiazd i gwiazdek PiSowskich mediów, tudzież hejterów z resortu Ziobry. Zestawienie poniżej to przedstawienie skali upadku polskiego państwa.

Sędzia Polski przybiera maskę antyrosyjskości, wszędzie doszukując się smrodu „ruskiej onucy”. W rzeczywistości – otacza się sprzyjającymi Kremlowi ludźmi i promuje idee będące Moskwie wybitnie na rękę.

Przyjrzyjmy się przykładom. Sami oceńmy, czy to mowa nienawiści. „Zdrajców ojczyzny należy karać gardłem”. „Skurwienie tej baby przekracza wszelkie granice”. „Szmalcowniczka Thun idzie w zaparte wbrew faktom”.

Nie miejmy złudzeń. Sędzia Polski nie działa samotnie. Funkcjonuje w dobrze skoordynowanym zespole. Cieszy się poklaskiem i wsparciem prawego Twittera. Jego portfolio to portfolio PiS. Przypomnijmy sobie tylko, kto go obserwuje.

Wątek rosyjski

Część aktywności Sędziego Polskiego to tweety pisane w języku angielskim. Budzą niepokój źródła, z których czerpie informacje. Najważniejszym z nich jest Voice of Europe. Voice of Europe i jego właściciel, wątpliwej sławy holenderski multimilioner Erik de Vlieger, stara się przekonać Europejczyków, że alternatywą dla umierającej w konwulsjach Europy jest Rosja z jej nieocenionym przywódcą Władimirem Putinem.

Innym autorytetem Sędziego Polskiego jest Peter Sweden. Oto cytaty z Petera: „I believe the Holocaust is a lie to further the agenda of NWO.” „I don’t like fascism, but I think Hitler had some good points. I am pretty certain that the Holocaust actually never happened.”

Kolejnym z zagranicznych autorytetów Sędziego Polskiego jest Jack Posobiec. Posobiec często występuje w rosyjskich mediach i jest zwolennikiem współpracy z Władimirem Putinem.

Sędzia Polski utrzymuje na TT bliskie relacje z #BasedPoland. Konto to zasłynęło podczas rozruchów #GiletJaunes. Cztery spośród opublikowanych przez nie tweetów znalazło się w czołówce trendów. Przypomnijmy: zamieszkom we Francji przypisywano rosyjskie sprawstwo.

Antyukraińskość Sędziego Polskiego nie umknęła uwagi użytkownika @lostson_. Lostson nazwał autora konta @SedziaPolski „pożytecznym idiotą, trollem prowokatorem”.

źródło: Twitter

i pozostałe