PiS wprowadzi kartki na wodę?! Rząd chce prawnego ograniczenia zużycia wody przez Polaków

PRL Plus.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej chce wprowadzenia nowych przepisów, które nakażą mieszkańcom ograniczenie zużycia wody. To jednak nie wszystko. W ramach rządowych planów przeciwdziałania suszy PiS chce, by rolnicy wykupowali ubezpieczenia od suszy.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– W polskim systemie prawnym brakuje przepisów, które wprowadzałaby nakaz ograniczenia zużycia wody przez mieszkańców. Na razie można o to tylko apelować. To powinno się zmienić, potrzebne jest uchwalenie takiego prawa, które dawałoby możliwość wprowadzenia na danym obszarze nakazu ograniczenia zużycia wody podczas suszy. Chcemy też zachęcać rolników do ubezpieczania się od suszy, prowadzone powinny być też na ten temat rozmowy z towarzystwami ubezpieczeniowymi – stwierdziła Małgorzata Stolarska, ekspert programu „Stop suszy!”, prowadzonego przez rządowe Wody Polskie pod auspicjami Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Źródło: Gazeta Wyborcza