Konfederacja drugi raz wygrywa z TVP w sądzie. Telewizja PiS musi przepraszać prawicę

Fot.: Twitter / TVP

Walka z oszustami.

– Wygrywamy z TVP również w drugiej instancji! Postanowienie jest prawomocne, czekamy na przeprosiny w głównym wydaniu „Wiadomości” – napisał na Twitterze Jakub Kulesza z Konfederacji. Sąd oddalił zażalenie rządowej telewizji na wyrok w sprawie materiału dotyczącego sondaży.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sąd pierwszej instancji nakazał TVP opublikować przeprosiny, sprostowanie oraz rzetelny materiał na temat sondaży pokazujących, że Konfederacja wejdzie do Sejmu. W „Wiadomościach” nazwa komitetu nie pojawiła się, mimo, iż w badaniach prawica przekroczyła próg wyborczy. Prowadząca program twierdziła, że inne komitety nie przekraczają progu i podała podział mandatów bez uwzględnienia Konfederacji. Tylko tak rządowa telewizja mogła przekonywać, iż PiS utrzyma większość w Sejmie.

Źródło: Wirtualna Polska