To już pewne. Strajk włoski, polegający na restrykcyjnym przestrzeganiu przepisów oraz braku wycieczek i zajęć dodatkowych będą prowadzić nauczyciele w całym kraju. Mają dość fatalnego traktowania i kłamstw na ich temat. Nauczyciele są zdeterminowani a ponad połowa bardzo zdecydowanie opowiada się za tą formą strajku.

Za tragiczną sytuację w edukacji odpowiada rząd PiS. Najpierw zniszczono gimnazja, które były często jedyną tak dobrze wyposażoną i przygotowaną do nauczania szkołą szczególnie na wsi i w małych miastach. Później organizowano przeciwko nauczycielom prawdziwą kampanię nienawiści, podobną do tej, jaką organizowano przeciwko sędziom.

Reklamy

Nauczyciele albo odchodzą z zawodu, co powoduje braki kadrowe, albo tracą motywację do nauczania. Tej sytuacji zdecydowanie przeciwstawia się ZNP, które przypomina, że atak na nauczycieli to atak na przyszłość dzieci a za całokształt sytuacji w szkołach odpowiada minister edukacji.

Sytuacja w szkołach jest napięta.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułWycofał się z wyborów i poparł kandydata PiS. Został dyrektorem w Orlenie
Następny artykułKosiniak-Kamysz zdecydowanie: Chcemy większej kontroli społecznej nad państwem, a nie kontroli państwa nad społeczeństwem.