[Counter-Box id="1"]

“Jeśli Maciej Nawacki nie miał poparcia 25 sędziów jako kandydat do neoKRS, a wiele wskazuje na to że nie miał, to cały wybór dokonany przez Sejm był nieważny. Głosowano bowiem en bloc całą listę 15 kandydatów. Wszystkie powołania sędziowskie neoKRS-u są wadliwe. Ich wyroki też.” – napisał Michał Wawrykiewicz.

Chodzi o sprawę powołania nowej Krajowej Rady Sądownictwa. PiS nie chce ujawnić list poparcia dla kandydatów do KRS, bo najprawdopodobniej przynajmniej dla jednego z kandydatów nie zawiera ona wymaganej liczby podpisów co oznacza, że cały wybór rady jest nieważny, nieważne są jej decyzje i wyroki. Wygląda więc na to, że w Polsce zaczyna panować anarchia – PiS nie realizuje wyroku sądu w sprawie ujawnienia list.

Reklamy

Władza przestaje normalnie funkcjonować. Nierespektowanie wyroków sądów to jeden z przejawów rozpadu funkcji państwa.

“Dla mnie tragedią jest nie respektowania wyroku sądu, który orzekł, by listy ujawnić. Wyrok sądu w PL 2019 jest niczym dla władzy. Ważniejsza jest opinia UODO. Karykatura państwa. Dla mnie nie ma TK, KRS, nielegalnie wybrane towarzystwo wzajemnej adoracji.” – skomentował to jeden z internautów.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułKaczyński powiedział to otwarcie. Morawiecki jak komunistyczny premier Cyrankiewicz
Następny artykułNiegospodarność na wielką skalę? Państwowe spółki dają miliony na reklamę w gazetach, których sprzedaż spada na łeb na szyję