Minister w rządzie PiS sypał przyjaciela komunistycznej bezpiece. Opublikowano dokumenty IPN

Źródło: YouTube KPRM

Gumowy Mariusz.

Magazyn „Służby Specjalne” opublikował akta z Instytutu Pamięci Narodowej dot. szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego. Jak się okazało minister obciążył swojego przyjaciela, składając obszerne zeznania bezpiece.

Reklamy

– Mariusz Kamiński stara się tworzyć wokół swojej osoby nimb zasłużonego opozycjonisty. Twardego gracza, który nie szedł na żadne kompromisy z komunistami. Podkreśla swoje członkostwo w Niezależnym Związku Studentów i fakt, że był członkiem tajnego zarządu NZS na Uniwersytecie Warszawskim. Biografia Kamińskiego kryje jednak wstydliwe tajemnice, które dopiero niedawno stały się jawne za sprawą odtajnienia dokumentów przez Instytut Pamięci Narodowej. Dlaczego Kamiński, uchodzący za czołowego krytyka III RP po 1990 r., publicznie walczący z postkomunizmem w ramach Ligi Republikańskiej był przez tą III RP chroniony? – czytamy w artykule.

Co więcej – po obciążeniu przyjaciela Kamiński pozostał w zainteresowaniu bezpieki. – Tymczasem śladem dalszego zainteresowania się bezpieki Mariuszem Kamińskim jest zapis w dzienniku Wojewódzkiej Sieci Agenturalnej o kryptonimie „Marek” – ujawnia magazyn.

Zdjęcia dokumentów dostępne na stronie magazynu „Służby Specjalne”.

Źródło: Służby Specjalne