Politycy PiS walczą z ujawnianiem afer? Ilość spraw wytoczonych mediom szokuje

Chyba po raz pierwszy w historii państwo tak zaciekle walczy z mediami. Aż pięć spraw przeciwko mediom wytoczyło Ministerstwo Sprawiedliwości. Cztery sprawy Zbigniew Ziobro, dwie Sebastian Kaleta, jedną Kancelaria Sejmu i również jedną Służba Więzienna – ujawnił Mariusz Gierszewski.

Rolą mediów, nazywanych niekiedy czwartą władzą, jest kontrola tego, co robią politycy. Patologie państwa za czasów PiS nie ujrzałyby światła dziennego, gdyby nie odważni i pomysłowi dziennikarze, którzy je pokazują i nagłaśniają.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednak dzisiaj media, te niezależne, najwidoczniej stały się dla władzy wrogiem. Dlatego rolę dziennikarzy w społeczeństwie trzeba wzmocnić i chronić. Pomysły PiS, by znieść tajemnicę adwokacką czy dziennikarską są bardzo groźne dla wolności w naszym kraju.