Kaczyński się wścieknie? Tłumy na spotkaniach z Wałęsą i Balcerowiczem

Pomimo prowadzonej od wielu lat kampanii dyskredytowania czołowych postaci polskich przemian w 1989 roku, na spotkania z Lechem Wałęsą oraz Leszkiem Balcerowiczem przychodzą tłumy ludzi. Tak było wczoraj w Rzeszowie.

Lech Wałęsa stał się symbolem Solidarności i na całym świecie jest postacią rozpoznawalną na równi z Janem Pawłem II, polskim papieżem. Solidarność i Wałęsa to znaki firmowe polskich przemian. Leszek Balcerowicz był odpowiedzialny za trudną ale niezbędną transformację gospodarki po 1989 roku. Plan Balcerowicza zakładał odejście od gospodarki centralnie sterowanej do wolnego rynku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wałęsa i Balcerowicz są krytykowani przez środowiska związane z Kaczyńskimi. Jednak dziwnym trafem w czasie, gdy trzeba było odwagi i determinacji, by coś w Polsce zmieniać, Jarosława Kaczyńskiego tam nie było.

źródło: Twitter