Szok! Wojewoda z PiS był działaczem organizacji założonej przez Jaruzelskiego!

Wychodzą nowe szczegóły przeszłości pisowskich notabli. Wojewoda Dariusz Drelich, członek PiS, był w PRL działaczem PRON, organizacji założonej przez… Wojciecha Jaruzelskiego.

PRON była to organizacja polityczna, utworzona w PRL w 1982 roku w okresie stanu wojennego, w celu propagandowego wykazania powszechnego poparcia społeczeństwa dla władz PRL a w szczególności dla wprowadzenia stanu wojennego w PRL. Zapis o PRON trafił do Konstytucji PRL w lipcu 1983 r. Zgodnie z tymi zapisami PRON decydował m.in. o listach wyborczych, w wyborach lokalnych (do rad narodowych) i do Sejmu. W praktyce bez uzyskania zgody PRON niemożliwe było w PRL kandydowanie w wyborach.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


W 2005 Drelich wstąpił do PiS. W 2014 uzyskał mandat radnego powiatu gdańskiego, obejmując funkcję przewodniczącego klubu radnych PiS. 8 grudnia 2015 został powołany na stanowisko wojewody pomorskiego.

“Cała Polska z Was się śmieje… komuniści i złodzieje”.

źródło: Twitter