“Tak niszczy plakaty kandydat z PiS. Do winy przyznał się Krzysztof Więckowski – działacz PiS, wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Wyśmierzyce” – napisał jeden z internautów, zamieszczając film ze zniszczenia plakatu.

Niestety policja była dziwnie pobłażliwa dla Więckowskiego. Dostał jedynie pouczenie. I to jest skandal, ponieważ niszczenie materiałów wyborczych jest zagrożone dużo wyższą karą.

Reklamy

“SPRAWCA NISZCZENIA MATERIAŁÓW WYBORCZYCH W WYŚMIERZYCACH USTALONY! W dniu dzisiejszym otrzymałem informację o wyniku śledztwa w sprawie niszczenia moich materiałów wyborczych. I muszę Państwu powiedzieć, że długo się zastanawiałem czy opisać tę sprawę ponieważ jestem mocno zaskoczony i zniesmaczony osobą, która dopuściła się tak haniebnego czynu. Do winy przyznał się Pan K. Więckowski – działacz partii PiS, Wiceprzewodniczący Rady Miasta i Gminy Wyśmierzyce, czyli osoba publiczna, która reprezentuje mieszkańców Gminy. Rozumiem, że Pan Więckowski prawo i sprawiedliwość tłumaczy sobie na swój sposób, tak jak obecny rząd i jego koledzy z partii. Słowa przepraszam nie usłyszałem i sądzę, że nie będzie mi dane. Przykro mi tylko, że tego pokroju ludzie sprawują dzisiaj władzę.” – napisał z kolei Andrzej Oziębło, którego plakat zniszczono.

Poprzedni artykułTo najlepszy film tej kampanii? Zaskakująco serialowy przekaz ludowców
Następny artykułOpozycja znowu wygrała z TVP! Gmyz musi przeprosić Brejzę