Opozycja musi wygrać, by rozliczyć PiS. „Komisje śledcze, śledztwa w sprawie afer i postawienie ich przed sądem to wasz obowiązek”

„Prezes otwarcie nam grozi. Będziemy napiętnowani jako wrogowie PiS i dobrej zmiany. Kolejny krok to więźniowie polityczni, obozy pracy, getta i eksterminacja. Kaczyński już nie owija w bawełnę. 13.10 być może ostatnia szansa na wolność” – napisał jeden z internautów w komentarzu do zapowiedzi Kaczyńskiego.

To ważny sygnał dla całej opozycji. PSL, Lewica, Konfederacja, PO i Nowoczesna muszą utworzyć rząd a po wyborach zająć się rozliczaniem wszystkich afer i niewyjaśnionych spraw, związanych z PiS. Tak, aby nigdy nikomu nie przyszło do głowy niszczyć w przyszłości demokracji i państwa.

Reklamy

Polska niepodległość, z tak wielkim trudem odzyskana przez ojców-założycieli po I Wojnie Światowej, okupiona krwią milionów Polaków, jest dzisiaj zagrożona. Zagrożona przez nieodpowiedzialnych polityków, którzy podobnie jak sanacja przed II Wojną Światową prowadzą nas do osłabienia, podzielenia i kłótni. Kraj podzielony to kraj słaby! Kraj skłócony to łatwy łup dla drapieżników.

Polskie sojusze są dzisiaj kruche a wewnętrzne struktury państwa słabe. Czas temu przeciwdziałać. I dzisiaj nie ma znaczenia, jakie barwy polityczne ma dana partia. Czy to PSL, czy Lewica, czy PO, czy Nowoczesna czy wreszcie Konfederacja. Obowiązkiem wszystkich sił politycznych w Polsce jest jedność w walce o ocalenie Polski. Zagrożenie jest ogromne.

„Komisje śledcze, śledztwa w sprawie afer i postawienie ich przed sądem to wasz obowiązek” – napisał jeden z internautów. Trudno się z tym nie zgodzić.