Ujawniamy! Dlaczego PiS ciągle zmienia prezesów spółek Skarbu Państwa?

Media ujawniły, że w spółkach Skarbu Państwa trwa od czterech lat tak zwana karuzela wymian prezesów i zarządów. Tajemnica tych zmian jest bardzo prosta. Mało komu zależy na tym, aby państwowe firmy sprawnie działały. Za to władzy zależy na pensjach i odprawach, związanych z byciem na danym stanowisku.

Niestabilne zarządy oznaczają ogromne problemy dla firm. Menadżerowie średniego szczebla i pracownicy nie będąc pewnym swojego losu przestają normalnie funkcjonować. Spowalniane są wszystkie procesy inwestycyjne. Karuzela stanowisk to ogromne problemy. Jest korzystna tylko dla tych, którzy są powoływani i odwołani.

Reklamy

Bo nie chodzi tylko o pensję. Chodzi o gigantyczne odprawy, idące niekiedy w miliony. Czytając na opak wypowiedzi Kaczyńskiego i jego akolitów można powiedzieć krótko: „Do polityki idzie się dla pieniędzy”. Ze spółek skarbu państwa na same odprawy wytransferowano miliony. Ile wytransferowano do zaprzyjaźnionych firm? To pytanie na komisje śledcze i dla prokuratorów, gdy uda się już odsunąć PiS od władzy. Pracy będzie bardzo dużo.

źródło: Twitter / Super xpress