Złapano naczelnego trolla PiS! „Smokiem” okazał się niemal 60-letni mężczyzna z Gliwic

Główny hejter.

Dziennikarzom udało się ustalić kto stoi za najpopularniejszym i najbardziej wulgarnym i agresywnym kontem wspierającym rząd PiS. „Smokiem 05” okazał się Jan Janiak, niemal sześćdziesięcioletni mieszkaniec Gliwic.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Ma rodzinę: żonę, która również udzielała się na Twitterze, ale większość wpisów skasowała, i córkę. (…) Janiak przedstawia się jako przedsiębiorca, wręcz “self-made man”, który od kilkunastu lat prowadzi firmę. Wcześniej przez siedem lat pracował w kopalniach: Sośnica, Bielszowice i Knurów. W 2013 r. chwali się: “zbudowałem fabrykę bez kredytów i 10 lat płacę sute podatki”. Czym dokładnie się zajmuje? Raz twierdzi, że “buduje fabryki i elektrownie”, innym razem – że tworzy “instalacje przemysłowe”. Firma w której pracuje Janiak, nie jest jego własnością. To spółka córka niemieckiej firmy spod Hamburga – ujawnia „Gazeta Wyborcza”.

Fanatycznego wyznawcę PiS promowali najważniejsi politycy tej partii. – Obserwują go czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Wymienia tweety z ministrem Maciejem Wąsikiem, Joachimem Brudzińskim, Krystyną Pawłowicz i innym – dodaje dziennik.

Źródło: Gazeta Wyborcza