Inwestorzy i firmy uciekają z Polski, pieniądze również. “Kaczyński jest nieobliczalny”

Zrobienie z przedsiębiorców kolejnej grupy, którą atakuje układ władzy, niestabilny system prawny, w którym ustawy są wprowadzane nocą bez żadnych konsultacji, papierowa biegunka pisowskich wymyślaczy przepisów i ogólna atmosfera nagonki na firmy powodują, że coraz mniej w Polsce inwestycji a coraz więcej osób wyprowadza się z firmami za granicę.

Spadek stopy inwestycji za rządów PiS pokazuje, jak odstraszająco na inwestorów wpłynął wzrost represywności systemu podatkowego w połączeniu z atakiem na niezależność sądów.” – napisała w swojej analizie Fundacja Obywatelskiego Rozwoju. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Po co mam ryzykować całym swoim majątkiem i bezpieczeństwem rodziny? Kaczyński, Ziobro i Kamiński są nieobliczalni. Teraz mam firmę w Czechach.” – napisał w mediach społecznościowych jeden z przedsiębiorców.

Ale inwestycje to też duzi inwestorzy finansowi, których obecność w polskim rynku ciągle spada.

źródło; Twitter