Kosiniak-Kamysz ostro o systemie edukacji. „Mamy XXI wiek, dość tych ciężkich tornistrów”

„Szkoła musi być ciekawa, nowoczesna a przede wszystkim przyjazna dla dzieci. Dlatego wprowadzimy lekkie cyfrowe tornistry, e-tornistry” – mówił dzisiaj Władysław Kosiniak-Komysz na konferencji prasowej, pokazując jak ciężki jest plecak 10-latka i jak PSL chce rozwiązać tą sprawę przy pomocy technologii. Poruszył też problem stabilizacji systemu edukacyjnego i sytuacji nauczycieli.

Nowoczesna edukacja powinna bardziej skupiać się na rzeczywistych problemach i wyzwaniach społecznych a program musi być dostosowany do współczesności, uważają ludowcy. Zwracają też uwagę na fakt, że po likwidacji gimnazjów poziom nauczania na wsi i w miastach zaczyna się coraz bardziej różnić.

Reklamy

Według pomysłu PSL, każde dziecko i każdy nauczyciel miałby otrzymać cyfrowy plecak. Książki będą używane w domach i w szkole, ale nie trzeba będzie ich już nosić. Cyfrowa nauka ma uzupełniać tą tradycyjną a przy okazji uczniowie będą poznawać jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z cyfrowego świata a starsi poznawać możliwości pracy w zawodach takich jak programiści czy graficy, twórcy gier. Praca zdalna ma być według PSL sposobem na emigrację lokalną.

źródło: Facebook/ Twitter