[Counter-Box id="1"]

Przełomowy wyrok.

Sąd Najwyższy orzekł, że dziennikarze i wydawca „Gazety Wyborczej” nie muszą przepraszać PiS za określenie „mafijne państwo”. Partia domagała się przeprosin za stwierdzenie z tekstu dziennikarza śledczego Wojciecha Czuchnowskiego z listopada 2015 roku.

Reklamy

Komentując ułaskawienie przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego, byłego szefa CBA, skazanego w pierwszej instancji na trzy lata więzienia za nadużycie władzy dziennikarz napisał: – Tak nie działa państwo demokratyczne. Tak działa państwo mafijne.

– Wygraliśmy z PiS przed Sądem Najwyższym! Wyborcza miała prawo napisać o „mafijnym państwie” PiS – uznał w czwartek Sąd Najwyższy. Zdaniem SN tak ostra ocena „nie wykraczała poza granice dopuszczane w debacie publicznej” – poinformował po wyroku red. Czuchnowski.

Źródło: Wirtualne Media

Poprzedni artykułPiS gotowe do spłacenia roszczeń. Rządowe media cenzurują zdjęcia kandydatów Konfederacji z znaczkami „Stop 447”
Następny artykułSzef TVP info jest kłamcą. Prawomocny wyrok Sądu nakazuje Pereirze przepraszać opozycjonistę przez 7 dni