Kaczyński musi odejść. Jego strategia okazała się kompletnie błędna

Coraz więcej osób w PiS domaga się odejścia Jarosława Kaczyńskiego. Jego strategia wyborcza okazała się bowiem fiaskiem. PiS rozdał miliardy, stracił Senat i jest na najlepszej drodze do utraty prezydenta. Nic dziwnego, że frakcja niezadowolonych chce rozliczenia winnych tej sytuacji. To może oznaczać rozłam.

W nowym Sejmie znalazło się co najmniej kilkudziesięciu posłów PiS głęboko rozczarowanych sytuacją w partii. Obwiniają oni Kaczyńskiego nie tylko o porażkę wyborczą, ale również o stworzenie atmosfery podejrzliwości i doprowadzenia do rozbijania struktur regionalnych. Taka sytuacja jest między innymi w Małopolsce.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednym z całkiem realnych scenariuszy jest secesja w klubie PiS i podział na dwie – trzy frakcje. Warto bowiem pamiętać, że władzę nad Kaczyńskim ma dzisiaj Zbigniew Ziobro, który wstrzymuje śledztwo w sprawie bardzo niewygodnej – dwie wieże. Kluczowa inwestycja Srebrnej i niezapłacone faktury to wielki problem prezesa PiS.

źródło: Twitter