Powrót „Krula”.

Janusz Korwin-Mikke odbył powyborczy chat z sympatykami na Facebooku. Jeden z nich spytał jak Konfederacja zamierza przekonać do siebie osoby głosujące na Prawo i Sprawiedliwość i czy pomógłby w tym dr Sławomir Mentzen, który wyjaśnia idee wolnorynkowe w przystępny sposób.

Reklamy

– Mentzen jest znakomitym wykładowcą, natomiast zapewniam, że przeciętny emeryt, głosujący na PiS nie zrozumie nic, z tego, co on mówi. Mentzen posługuje się językiem, który jest zrozumiały dla człowieka inteligentnego, natomiast przeciętny wyborca PiS człowiekiem inteligentnym nie jest, na co dowodem jest to, że głosował na PiS – stwierdził Korwin-Mikke.

Polityk dodał, że są ludzie, którzy wierzą, że w państwie będzie lepiej, gdy rząd zabierze im 700 zł, a da 500 zł i są to osoby nie przy zdrowych zmysłach. – Trzeba zrozumieć: 70 proc. ludzi w Polsce, nie tylko w Polsce, nie jest w stanie zrozumieć treści rozkładu jazdy autobusów, takiego człowieka się nie przekona. Równie dobrze można mu tłumaczyć teorię względności – podsumował.

Polityk w niedziele zdobył mandat poselski, zbierając aż 60 385 głosów. Tym samym wraca do Sejmu po 26 latach.

Źródło: Wprost

Poprzedni artykułJuż się wycofują z kluczowych obietnic wyborczych. Tyle warte są słowa Kaczyńskiego
Następny artykułPiS planuje zemstę na Warszawiakach. Ratusz alarmuje: GUS zaniża liczbę mieszkańców, by złupić 350 mln złotych „janosikowego”