Mocne stanowisko OBWE. Wybory w Polsce były zakłócone przez media publiczne

telewizja, TVP

Obserwatorzy OBWE stwierdzili, że wybory parlamentarne w Polsce zakłócała narracja nietolerancji oraz stronniczość mediów publicznych.

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, OBWE (ang. Organization for Security and Co-operation in Europe, OSCE)  to organizacja międzynarodowa, której celem jest zapobieganie powstawaniu konfliktów w Europie. Oprócz państw europejskich jej członkami są także Stany Zjednoczone, Kanada, Kazachstan, Uzbekistan, Kirgistan, Tadżykistan, Turkmenistan i Mongolia. OBWE powstała 1 stycznia 1995 w wyniku przekształcenia Konferencji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w organizację.

Reklamy

Raport OBWE nie pozostawia wątpliwości, że jednym z najważniejszych celów prodemokratycznej opozycji oraz wszystkich Polek i Polaków, którym zależy na przyszłości naszego kraju jest przywrócenie równowagi w mediach publicznych. Zakłamanie oraz nienawiść, które wylewają się z przekaźników układu władzy mogą bowiem prowadzić wprost do potężnych podziałów w społeczeństwie oraz osłabienia Polski.

źródło: OBWE