Borys Budka pokieruje PO do powrotu Donalda Tuska? „Platforma potrzebuje zmian, żeby z nową energią, z nowym pomysłem wejść w kampanię prezydencką”

Czas zmian?

– Tak, jestem skłonny startować w tych wyborach, bo musi być jakiś wybór – powiedział poseł PO Borys Budka. To właśnie on ma zostać kontrkandydatem Grzegorza Schetyny w walce o przywództwo w partii. Kadencja Schetyny kończy się na kilka miesięcy przed wyborami na prezydenta RP.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Platforma potrzebuje zmian. Platforma potrzebuje tego, żeby z nową energią, z nowym pomysłem wejść w kampanię prezydencką. Bardzo dużo zrobiliśmy w tej kampanii, ale niewystarczająco, bo nie wygraliśmy wyborów – przyznał Budka.

– Teraz najważniejsze jest to, by dopilnować tego, co w Senacie, dobrze zorganizować pracę klubu, a wprowadzanie tych emocji w przestrzeni publicznej i przesuwanie teraz całego ciężaru na wybory wewnętrzne mogłoby się źle dla samej Platformy skończyć – dodał Budka.

Ponadto to właśnie Budka może zostać szefem klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Źródło: Onet