Jak głosowali Polacy za granicą? W przeważającej większości na Koalicję Obywatelską!

Białoruś, Finlandia, Włochy, Chiny, Francja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Niemcy, Norwegia, Rosja i Wielka Brytania – w tych krajach miażdżącą większość miała w wyborach Koalicja Obywatelska. Jednak w dwóch krajach wygrał PiS. W jakich?

To USA i Kanada. To właśnie tam jeździli po poparcie kandydaci PiS, spotykali się z Polonią amerykańską i zapewniali o swoim wsparciu. W USA i Kanadzie żyje najwięcej Polaków, sporo z nich z terenów, gdzie poparcie dla partii Kaczyńskiego jest zwykle wysokie. Zwykle po wyborach Polonia była jednak zostawiana samym sobie. Czy i tam razem tak będzie?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Dziękujemy tym, którzy nie chcieli zrujnować nam życia” – napisał jeden z internautów w komentarzu do informacji, że w większości krajów wygrała Koalicja Obywatelska.

 

źródło: Twitter