Kolejne spadki sprzedaży gazet Karnowskich i Sakiewicza. Spółki Skarbu Państwa popełniają przestępstwo marnując pieniądze na reklamy w nich

Olbrzymie spadki.

Sprzedaż tygodnika „Sieci” braci Karnowskich spadła do 39 182 egzemplarzy – wynika z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy za sierpień. Z zestawienia wynika również, że spadek zaliczyła „Gazeta Polska” Tomasza Sakiewicza – do 22 093 egzemplarzy. W ujęciu miesięcznym były to spadki rzędu 0,19 i 4,69 proc., a w ujęciu rocznym aż 9 i 11,12 proc.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jednocześnie są to gazety, w których spółki Skarbu Państwa zamieszczają liczne reklamy za miliony złotych rocznie. Przy tak niskim zasięgu i nieadekwatnej grupie docelowej jest to działanie na szkodę spółek. A to już jest przestępstwem zagrożonym karą do 5 lat więzienia.

W przypadku uznania, iż szkoda zostanie uznana za „znaczną” (tj. powyżej miliona złotych) Kodeks Karny (art. 115) przewiduje karę pozbawienia wolności powyżej 10 lat.

Źródło: Wirtualne Media