Sędzia TK z PiS nie wytrzymał i żąda, by Przyłębska podała się do dymisji

Wojna w Trybunale Konstytucyjnym. Były członek PiS, doktor habilitowany prawa, adwokat i wykładowca akademicki a obecnie członek Trybunału Konstytucyjnego z ramienia PiS, Jarosław Wyrembak, zarzucił Julii Przyłębskiej rażące naruszanie elementarnych reguł praworządności oraz ograniczanie swobody wypowiedzi sędziów.

Przyłębska jest oskarżana o bliskie kontakty z Jarosławem Kaczyńskim co ma przekładać się na sparaliżowanie prac Trybunału Konstytucyjnego i praktyczną likwidację znaczenia tego organu. Kaczyński jada u Przyłębskiej obiady. Prezes PiS nie zaprzeczył tym doniesieniom i nazwał Przyłębską “towarzyskim odkryciem”.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wcześniej PiS wielokrotnie zarzucał poprzedniemu prezesowi Trybunału Konstytucyjnego kontakty z politykami PO. Dzisiaj stosuje zupełnie inne standardy i najwyraźniej ręczne sterowanie konstytucyjnym organem przez szeregowego posła, naganne i niezgodne z zasadami państwa prawa, Kaczyńskiemu odpowiada.

Wiele osób żąda postawienia prezesa PiS przed Trybunałem Stanu za sparaliżowanie działania konstytucyjnych organów państwa. Mówi się nawet o zamachu na praworządność.

żródło: Onet.pl