UWAGA! Twoje pieniądze tracą błyskawicznie na wartości. Rekordowa inflacja w Polsce jak w Rosji

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzega, że inflacja w Polsce będzie wkrótce tak wysoka jak w Rosji. Inflacja to spadek wartości pieniądza. Innymi słowy mówiąc za tą samą kwotę kupisz mniej, niż jeszcze rok czy dwa lata temu.

Spadek wartości pieniądza ma wiele przyczyn, ale główną z nich jest polityka rządu. Im rząd więcej wydaje i drukuje pieniędzy, tym są one mniej warte. W historii Polski mieliśmy już hiperinflację, gdy pieniądze traciły wartość z dnia na dzień a w obiegu pojawiły się miliony złotych, za które można było kupić co najwyżej podstawowe zakupy spożywcze. Inflacja jest fatalna dla społeczeństwa bo powoduje, że stajemy się biedniejsi. Drożeją towary, usługi, waluty. Stać nas na coraz mniej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Rząd PiS za rok lub dwa upadnie a wtedy kolejny rząd, złożony tym razem z fachowców, będzie musiał zmierzyć się ze skutkami inflacji.

źródło: mBank Finanse