Fatalna sytuacja w służbie zdrowia pod rządami PiS. Średni czas oczekiwania na pojedyncze gwarantowane świadczenia zdrowotne w Polsce wynosił w VI/VII 2019 – 4,3 miesiąca (ponad 17 tygodni) i był dłuższy aż o 1,3 miesiąca niż w X/XI 2015 wynika z danych Barometru Fundacji Watch Health Care – napisała Alicja Defratyka.
Sytuacja w służbie zdrowia stale się pogarsza. Dostęp do zabiegów to jeden z podstawowych elementów tego systemu. Wydłużenie czasu oznacza, że system przestaje prawidłowo działać.
Chcesz czytać więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej. |
“Nie może być tak, żeby ludzie czekali miesiącami czy latami do lekarza” – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL, który sam jest lekarzem i zna bolączki systemu od podszewki.
Dlatego prodemokratyczne partie chcą wprowadzenia tak zwanych standardów medycznych, które będą określać także gwarantowany czas dostępu do służby zdrowia.
Średni czas oczekiwania na pojedyncze gwarantowane świadczenia zdrowotne w Polsce wynosił w VI/VII 2019 – 4,3 miesiąca (ponad 17 tygodni) i był dłuższy aż 1,3 miesiąca niż w X/XI 2015 (wtedy wynosił 3 m-ce).
Dane i wykres z Barometru Fundacji Watch Health Care.#zdrowie #kolejki pic.twitter.com/yRpNoRcN65— Alicja Defratyka (@AlicjaDef) October 18, 2019