Ludowcy chcą wzmocnić rolę Senatu. “Chcemy nadać tej izbie rangę jej należną”

piotr-zgorzelski

W czasie, gdy PiS pogrążony jest w walkach wewnętrznych, ludowcy nie próżnują. “Chcemy żeby Senat zaczął być izbą odgrywającą rolę w systemie politycznym. Póki co, przez ostatnie 4 lata, był bezrefleksyjną maszynką do głosowania – mówi Piotr Zgorzelski z PSL w jednym z programów telewizyjnych.

– Dyskusję o Senacie lepiej rozpocząć od warstwy merytorycznej, a nie personalnej. Chcemy zmienić rolę Senatu, nadać tej izbie rangę jej należną – dodał Zgorzelski.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Ludowcy mają przygotowany pakiet pomysłów, związanych z Senatem. Wzmocnienie jego roli, analiza konsekwencji wprowadzanych ustaw, stworzenie ciał doradczych i edukacja społeczeństwa co do roli Senatu oraz znaczenia zmian w prawie, które proponuje Sejm to plan minimum.

Partia Władysława Kosiniaka-Kamysza zaczyna więc odgrywać coraz ważniejszą rolę w systemie parlamentarnym, bo raz kolejny występując jako stabilizator sceny politycznej ale też jako partia, która działa na rzecz Polaków.

W wyborach parlamentarnych PSL uzyskał blisko 9% głosów i wprowadził do Sejmu 30 posłów.

źródło: Twitter / Polsat