PiS chce pacyfikować przedsiębiorców. Na celowniku organizacje chroniące polski biznes

Polowanie na przedsiębiorców.

Politycy PiS chcą od Andrzeja Dudy wyrzucenia z Rady Dialogu Społecznego przewodniczącego Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Malinowskiego. To związek upominający się o prawa przedsiębiorców w Polsce, który zaszedł za skórę partii krytyką socjalistycznej polityki rządu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Podstawą do tego miałaby być rzekoma współpraca Malinowskiego z polskim wywiadem. Sam Malinowski twierdzi, że materiały na jego temat zostały spreparowane i złożył do naczelnika Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez oficerów.

PiS w walce z szefem Pracodawców RP wspierają nie tylko bliscy władzy dziennikarze, ale i związki przedsiębiorców, na czele których stoją zaprzyjaźnieni z partią biznesmeni. Wśród nich Związek Przedsiębiorców i Pracodawców Cezarego Kaźmierczaka, który jest bliskim przyjacielem ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Co ciekawe – jak ujawniła „Gazeta Finansowa” sam minister Tchórzewski ma problemy ze swoją przeszłością. Według dokumentów SB odnalezionych w IPN Tchórzewski został zarejestrowany przez komunistyczne służby i upoważniony do prac tajnych. Ponadto będąc szefem siedleckiej „Solidarności” dzień po ogłoszeniu Stanu Wojennego Tchórzewski zgłosił się na milicje i oddał powielacz należący do NSZZ „Solidarność”.

Źródło: Twitter / Gazeta Finansowa