Nowy podatek wchodzi w przyszłym roku. Podrożeje przez niego prąd

Polski prąd należy już do najwyższych a Europie a to nie koniec podwyżek. Nawet 150 złotych więcej za prąd zapłacimy już w przyszłym roku. Nowy podatek nazywa się “opłata mocowań” i pojawi się na rachunkach w październiku. To koszty utrzymania elektrowni węglowych.

Energetyka jest mało innowacyjna i wolno się rozwija. To wynik karuzeli kadrowej w spółkach oraz braku presji na obniżenie kosztów wytwarzania i stara infrastruktura energetyczna. Mszczą się zaniedbania inwestycyjne. Zamiast rozwijać nowe źródła energii oraz modernizować linie przesyłowe, rząd zajmuje się personaliami prezesów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Jest jeszcze jeden koszt, najwyższa cena, którą płacimy za węgiel – to nasze zdrowie i życie. Zanieczyszczone powietrze powoduje ogromne problemy zdrowotne w całej populacji. Polskie powietrze należy do najbardziej zanieczyszczonych w Europie.

źródło: Gazeta Wyborze