Policjanci wtargnęli na salę rozpraw i próbowali wylegitymować sędzię. Wezwał ich skazany, który poczuł się znieważony wyrokiem

Dziki kraj.

Policjanci wtargnęli na salę rozpraw i chcieli wylegitymować sędzię prowadzącą rozprawę w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Wezwał ich mężczyzna, który poczuł się znieważony wyrokiem w sprawie o alimenty, wygłoszonym przez sędzię Beatę Woźniak. Mężczyzna wyciągnął telefon i zadzwonił na policję, prosząc o interwencję.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Żądamy od policji wyjaśnień w tej sprawie. To jest działanie kompletnie nieprofesjonalne, wręcz niedopuszczalne – powiedział rzecznik poznańskiego sądu Aleksander Brzozowski w rozmowie z portalem Gazeta.pl.

Działania podwładnych szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego na terenie gmachu sądu potępiło również stowarzyszenie sędziowskie Iustitia.

Źródło: Gazeta.pl