Struzik o nowym prezydencie Polski: Musi być niezależny od jakiegokolwiek prezesa

“Dla przywrócenia w pełni demokratycznego systemu w Polsce, niezbędny jest wybór Prezydenta niezależnego od jakiegokolwiek prezesa, a szczególnie od Jarosława Kaczyńskiego” – napisał Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

System, w którym jedna partia ma pełnie władzy, okazał się bardzo niebezpieczny dla Polski. Bezrefleksyjne przyjmowanie i podpisywanie ustaw przez Andrzeja Dudę zaprowadziło Polskę przed Europejski Trybunał Sprawiedliwości oraz podważyło zasady funkcjonowania państwa prawa. Nic więc dziwnego, że trwa szukanie właściwego kandydata lub kandydatki na stanowisko prezydenta.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Prezydent, którego pozycje w Polsce jest zupełnie inna niż np. w Stanach Zjednoczonych, może i powinien pełnić funkcje kontrolną w stosunku do Sejmu i Senatu.

PSL proponuje prawybory, w których zostanie wybrany najlepszy kandydat.

źródło: Twitter