Znowu nas okłamali? Wolniejszy rozwój i większe represje dla firm to prawdziwe efekty tych rządów

Polska rozwija się dużo wolniej niż by mogła. Większe represje dla firm, brak stabilnego i przewidywalnego systemu prawnego oraz zwyczajny strach przed wszechmocnymi urzędnikami to głównie efekty działań rządu PiS. Większe wpływy do budżetu państwa wzięły się z lepszej koniunktury w niektórych dziedzinach gospodarki – wynika z analizy jednej z najbardziej renomowanych uczelni w Polsce, donosi Puls Biznesu.

Gdyby nie pomysły PiS, Polska mogłaby rozwijać się dużo szybciej. Do głównych hamulcowych gospodarki należy właśnie owo uszczelnienie i walka o wyciskanie każdej złotówki, zarówno od firm jak i zwiększanie podatków i opłat od osób indywidualnych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Wdrożone instrumenty prawno-podatkowe w zakresie CIT nie przyniosły oczekiwanego efektu i nie będą skutkować realnym uszczelnieniem systemu podatkowego w Polsce” – piszą autorzy raportu o skutkach działania ekonomicznych ignorantów od Kaczyńskiego.

źródło: Puls Biznesu / Twitter