Pracują w szkole za darmo? Problem dotyczy ogromnej większości nauczycieli

W ankiecie prowadzonej przez Związek Nauczycielstwa Polskiego blisko 95% osób przyznaje, że realizuje w szkole czynności, za które nie otrzymuje wynagrodzenia. Chodzi o wszelkie aktywności dodatkowe, które odbywają się po godzinach pracy nauczyciela.

ZNP prowadzi aktualnie konsultacje w sprawie akcji strajkowej w szkołach. Chodzi o niespełnione obietnice rządu w zakresie podwyżek płac oraz zmiany zasad pracy nauczycieli, tak, aby mogli oni skupić się na nauczaniu a nie biurokracji szkolnej.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Polski system edukacyjny znajduje się w zgodnej ocenie rodziców, uczniów i nauczycieli w fatalnej kondycji. Program jest przestarzały i nadmiernie rozbudowany w niepotrzebne elementy w stosunku do współczesnych wymagań rynku pracy, do szkoły wciąż trzeba nosić ciężkie tornistry a sami uczniowie patrzą na szkołę jako na skansen.

Rozwiązanie tych problemów proponują m.in. ludowcy – w programie PSL bardzo dużo uwagi poświęcono właśnie edukacji.