Emerycie, pożegnaj się z obiecanymi podwyżkami emerytur. Będą dużo mniejsze

Dostajesz na rękę 1300 złotych emerytury i liczysz na dużą podwyżkę? Nic z tego, rząd PiS po wyborach (co za przypadek!) doszedł do wniosku, że nie da ci jej. Dostaniesz około 40 złotych więcej i to tylko wtedy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Okazuje się bowiem, że PiS rozdmuchał wydatki do takiego stopnia, że dla emerytów już nie starczy.

Nakręca się spirala inflacji. Emeryci już to raz przeżyli w swoim życiu. Pieniądze na początku lat dziewięćdziesiątych były coraz mniej warte. W najgorszej sytuacji znaleźli się właśnie emeryci, którzy z dnia na dzień tracili oszczędności życia. Teraz sytuacja zaczyna być podobna. Drożyzna w sklepach to efekt spadku wartości pieniądze, czyli inflacji, nakręcanej przez absurdalne wydatki rządu.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Emeryci są grupą, która powinna dostawać więcej pieniędzy – uważają z kolei ludowcy. PSL zaproponował więc rozwiązanie, które dałoby od ręki bardzo duży wzrost emerytur, emerytura bez podatku. To dobry wstęp do likwidacji podatku dochodowego w ogóle.

źródło: Twitter  / Gazeta Wyborcza