Porażka komisji Jakiego i Kalety. Na 21 decyzji, aż 17 zostało uchylonych przez sądy

Nieznajomość prawa szkodzi a lokatorzy, którzy liczyli na to, że komisja Jakiego pomoże w walce o prawa do nieruchomości srogo się zawiedli. Działania komisji to porażka – aż 17 decyzji komisji zostało uchylonych jako wadliwe.

Tak to jest, gdy do władzy dochodzą dyletanci z gębami pełnymi frazesów. Nie wystarczy obiecać, trzeba jeszcze zapewnić realizację.

Reklamy

„Tak naprawdę, to tam jest taki burdel w papierach, że sąd nie może postanowić inaczej. Jak dres udaje prawnika, to tak bywa…” – skomentował to jeden z internautów.

„Ludzie poszkodowani przez dziką reprywatyzację są ofiarami tego typa! Żeby wygrać w W-wie zrobił z siebie trybuna ludowego i wmowił tym ludziom, że w Polsce będzie obowiązywało prawo Jakiego. Każdy sąd teraz wywala te gnioty do kosza!” – dodała inna osoba.

„Myślał że komisja wyda opinie a potem sądy przyklepia te niezgodne z prawem decyzję. Ale jako laik prawny i ignorant nie pomyślał że to prawo jest złe a nie sądy. A sąd musi podejmować decyzje zgodnie z prawem a nie własnym widzimisię.” – podsumował dyskusję internauta.