PSL za komisją śledczą do afery szefa NIK. „Powinna pod przysięgą zapytać Kaczyńskiego, Morawieckiego i Kamińskiego, co wiedzieli na temat pana Banasia”

Opozycja za komisją.

Przedstawiciele PSL poparli pomysł powołania komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić aferę szefa NIK, a wcześniej ministra finansów Mariana Banasia. – Powinna pod przysięgą, nawet na zamkniętym posiedzeniu, zapytać Jarosława Kaczyńskiego, Mateusza Morawieckiego, a także Mariusza Kamińskiego, co wiedzieli na temat pana Banasia – powiedział senator Michał Kamiński.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– (Kaczyński – red.) Musi odpowiedzieć na zasadnicze pytanie: co wiedział o panie Banasiu? Opinia publiczna powinna wiedzieć, czy jest on oszukiwany niczym dziecko we mgle przez swoich współpracowników, których promuje na najwyższe stanowiska w państwie i nie jest informowany, czy jednak wiedział, a mimo to i tak ich promuje – dodał senator PSL.

Źródło: Radio Zet