Ministerstwo Finansów wydało nieprzemyślany komunikat w sprawie afery mafii VAT, która znajdowała się w samym centrum tej instytucji.

Napisało w nim, że w Krajowej Administracji Skarbowej utworzono Inspekcji Wewnętrznej, czyli coś w rodzaju policji wewnętrznej do pilnowania urzędników. Jednak owo biuro powstało dopiero w marcu 2017 roku, w tym czasie przestępcy już blisko dwa lata działała.

Druga sprawa, którą ujawnia komunikat Ministerstwa Finansów to brak efektów działania owej policji wewnętrznej aż do września 2018, gdy aresztowano pierwszego dyrektora ministerstwa. Czyli przez półtora roku “policjanci” pozwalali mafii działać.

Reklamy

źródło: Twitter / Radio Zet

Poprzedni artykułNie ma pieniędzy na lekarzy, a Ministerstwo Zdrowia wydaje 6,7 mln złotych na reklamy… w rządowej telewizji
Następny artykułEmerycie, pożegnaj się z obiecanymi podwyżkami emerytur. Będą dużo mniejsze