Znaczące milczenie Morawieckiego. Ważą się jego losy w rządzie?

Źródło: Newsweek / Tomasz Lis Twitter

“Coś umilkł ostatnio gadatliwy zwykle Morawiecki. W czasie, gdy był ministrem finansów, Banaś był szefem KAS. W czasie, gdy był premierem, Banaś był ministrem finansów. Służby, które powinny dbać o uczciwość urzędników podlegają premierowi” – napisał jeden z internautów. 

Coraz więcej osób uważa, że Morawiecki powinien odejść. Jego dalsze pozostawanie na funkcji premiera kompromituje PiS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Afera Banasia zniszczyła wiarygodność Jarosława Kaczyńskiego. Upadła budowana latami narracja o mafiach vatowskich. Okazuje się bowiem, że mafia zagnieździła się w samym sercu państwa, w jednym z najbardziej chronionych przez służby miejsc – w Ministerstwie Finansów. Tam od listopada 2015 roku, a więc już po przejęciu władzy przez PiS, działał Marian Banaś i jego współpracownicy.

Banaś, bliski współpracownik Antoniego Macierewicza i Lecha Kaczyńskiego, zgromadził potężny majątek, wart wiele milionów złotych. Ogromny majątek zgromadził też Mateusz Morawiecki – m.in. kupując za grosze działkę od kościoła a potem ją sprzedając z gigantycznym zyskiem.

źródło: Twitter