Chcieli to ukryć przed wyborami. Tajne podwyżki podatków i opłat.

PiS rozpaczliwie szuka kolejnych pieniędzy w naszych kieszeniach. Niestety czeka nas podwyżka podatków, opłat i danin, które będziemy musieli pokryć z własnych pieniędzy. Bo jak wiadomo, rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy – ma tylko te, które nam zabierze.

Składki od umów cywilnoprawnych

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Umowy zlecenia zostaną w pełni oskładkowane przez ZUS. Spowoduje to wzrost szarej strefy i podwyżki cen w wielu branżach. Rząd zabierze nam w ten sposób około 4 miliardów złotych – szacują eksperci.

Koniec limitu składek do ZUS

Zniesienie limitu składek (podatku) na ZUS ma zabrać z rynku nawet 5 miliardów złotych. W konsekwencji ceny pójdą w górę a coraz więcej przedsiębiorców zamierza wynosić się poza granice Polski.

Test przedsiębiorcy

Wraca pomysł testu przedsiębiorcy. Rząd zabierze tym sposobem ludziom 1,5 miliarda złotych szacują eksperci rynku małych firm. Pomysł testu przedsiębiorcy wróci pod inną nazwą, by ukryć fakt tego typu działań – twierdzą dziennikarze.

Opłata za OFE

Zabiorą nam pieniądze z OFE – wprowadzili bowiem tak zwaną opłatę za przekształcenie. To szczyt bezczelności bo o ile poprzednio zapisy o pieniądzach trafiły na konta emerytów to teraz jest to ordynarne zabranie 15% zebranych przez nas pieniędzy a więc około 20 miliardów złotych!

Składki na PPK – nowy podatek od pensji

Chociaż nazywa się to składka na Pracownicze Plany Kapitałowe w rzeczywistości to kolejna opłata, która obniża pensje. Potrącenie składek odbędzie się dopiero teraz, bo inaczej pracownicy odczuliby podwyższenie opłat przed wyborami…

źródło: Fakt / Twitter