Kościół partyjny.

Wśród ogłoszeń parafialnych na stronie internetowej parafii w Nienadówce (województwo rzeszowskie) znalazło się podziękowanie za udział w wyborach. Księża podziękowali parafianom za głosowanie na „Pokorę i Skromność”. Podał też wynik oddanych głosów na „Pychę Ogromną”.

Reklamy

– Bóg zapłać parafianom za udział w wyborach. Prawie 70 proc. mieszkańców głosowało i dobrze głosowało Pokora i Skromność PiS – 1087; Pycha Ogromna PO – 70. Liczba głosujących 1390. Chwała Panu – czytamy w ogłoszeniu parafialnym.

– Tego typu komentarz nie powinien pojawić się w ogłoszeniach parafialnych. Jest wyrazem niewłaściwego dla duchownego i proboszcza zaangażowania w politykę na poziomie partyjnym, a przez użyte określenia daleki jest od poszukiwania płaszczyzny współpracy i jednoczenia dla wspólnych celów – skomentował ogłoszenie ks. Tomasz Nowak z kurii w Rzeszowie.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Poprzedni artykułWielkie pusta sala i garstka osób na spotkaniu z Tomaszem Sakiewiczem?
Następny artykułPodinspektor Piotr Wróbel: Gdyby policjanci w latach 90-tych zachowywali się tak jak PiS to marszałkiem Sejmu byłby Nikoś, a Senatu Pershing