PiS to partia o typowo centalistyczno-etatystycznym i antysamorządowym charakterze – ostrzega Adam Struzik

Samorządy mają coraz więcej zadań i obowiązków, narzucanych przez centralne władze z Warszawy. Ale nie idą za tym pieniądze.

“Zwiększeniu obciążeń wydatkowych samorządów terytorialnych powinno bezwzględnie towarzyszyć zwiększenie procentowego udziału w podatkach PIT i CIT.Ale do tego potrzeba zrozumienia ze strony PiS-u, a to partia o typowo centalistyczno-etatystycznym i antysamorządowym charakterze” – skomentował działania PiS Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Samorządowcy alarmują, że zwiększone wydatki, do których zmusza ich rząd, powodują odbieranie pieniędzy na ważne lokalne inwestycje. Nie powstają nowe drogi, nie są modernizowane budynki, nie ma pieniędzy na wymianę oświetlenia – bo trzeba finansować obietnice PiS, mówią samorządowcy. Na tym najbardziej cierpią mieszkańcy.

źródło: Twitter