Senat ma kontrolować Sejm i nie dopuścić do uchwalania byle jak tworzonych na kolanie ustaw, które szkodzą Polsce i Polakom a opozycja zrobi wszystko, by pokazać realną alternatywę dla chaosu i pazerności władzy.

Decyzja w sprawie wyboru marszałka zapadnie 12 listopada podczas posiedzenia większością głosów. Kluczową kwestią nie jest nazwisko nowego marszałka, a deklaracja merytorycznej współpracy w izbie wyższej – mówił prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie jednej z telewizji.

Izba weryfikacji i zadumy a nie zadymy i przyklepywania ustaw. Chcemy, żeby Senat był izbą zadumy. “Każda strona zadeklarowała by propozycje ustaw, o których chcemy rozmawiać. Nie może być powrotu do tego co było za marszałka Karczewskiego” – dodał Kosiniak-Kamysz.

Reklamy

“W nazwie klubu parlamentarnego PSL powinna być zawarta  Koalicja Polska i zaznaczenie obecności naszych partnerów. Szanujemy ich podmiotowość.” – dodał Władysław Kosiniak-Kamysz. Ludowcy zapraszają również do współpracy parlamentarzystów innych ugrupowań, którym bliskie są centrowe ideały.

źródło: Twitter / Polsat

 

Poprzedni artykułCzy przekop Mierzei Wiślanej to działanie na szkodę Polski?
Następny artykułNauczyciele mają dość. I przypominają ministrowi, że będą walczyć o swoje