TVP-CBA zmyśliło historię o burmistrzu Włoch w Maserati. „Rzeczpospolita” ujawnia jak powstał fake news rządowej telewizji

Kolejny fake TVP.

Wczoraj wszystkie media podawały dalej historię z akcji CBA w Warszawie, którą jako pierwsza opisała rządowa telewizja. Teraz okazuje się, że burmistrz Włoch w Maserati był kolejnym fake newsem TVP. Dziennikarka „Rzeczpospolitej” Izabela Kacprzak ujawniła, że auto jakim poruszał się Artur W. to służbowa szara Skoda Octavia.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Fake news był kolportowany przez warszawskich polityków PiS, którzy w ostatnich wyborach samorządowych zostali odsunięci od władzy we Włochach. To właśnie tam znajdował się bastion „akolitów” ministra koordynatora Mariusza Kamińskiego. Dziś PiS ma w tej dzielnicy niewielką reprezentację.

– To informacja o maserati jest całkowicie wymyślona. Nie wiem skąd oni to wzięli – przyznał „Rzeczpospolitej” jeden z agentów CBA.

Źródło: Rzeczpospolita